*| \Hepsi.Manyaq-s\ |*

Hepsi.Manyaq-s'a Hoşqeldiniz..
 
AnasayfaPortalliTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 
 

 Korkunç Gerçekler..

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
MéRqMéq'sS..
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 181
Yaş : 24
Lakabın? : MéRqiMéq
Kayıt tarihi : 30/06/07

MesajKonu: Korkunç Gerçekler..   Ptsi Tem. 02, 2007 3:12 pm

12) KURAN' nın 27.ci suresi olan NEML suresinin 82.ci ayetinde geçen ; Kıyamet sırasında ortaya çıkacağı anlatılan ve Çeşitli şekillerde yorumlanan DABBE (Dabbetül Arz) kelimesinin gerçek anlamını biliyormusunuz ?
*Neml Suresinin 82.ci ayetinin Türkçe çevirisi şöyledir. "O söz, başlarına geldiği zaman onlara yerden bir DABBE çıkarırız . O onlara, İnsanların ayetlerimize inanmadıklarını söyler." (Prof.Dr. Süleyman ATEŞ) Bu ayette geçen DABBE kelimesi : Canlı demektir. Orjinal kelime DABBETÜL ARZ olarak geçer. Yani "Arz'dan-Yerden-Yeryüzünden çıkacak Canlı" anlamındadır.
*İslami çevrelerde DABBETÜL ARZ ; Kıyamet zamanı ortaya çıkacağına inanılan korkunç bir yaratık-hayvan-canavar olarak tasvir edilir. Bazı anlatımlarda, Kıyametin öncüsü olarak ortaya çıkacak bu Hayvanın, 30 metre boyunda olacağı, Arapça konuşacagı, Bir elinde Hz.Süleyman' ın mührü, diğer elinde Hz.Musa' nın asası'nın bulunacağı, Hz.Süleyman' ın mührü ile inananların alnına "Mümin" inanmıyanların alnına da "Kafir" damgasını vuracağı, Müminlerin damgasının Ak, Kafirlerin damgasının Kara olacağı anlatılır. Bazı Yorumcular ise DABBE' nin Tank, Uçak, Denizaltı, Kamyon olabileceğini yazmışlar, Bu nedenle şu anda Dünya'nın "Kıyamet zamanı" içinde bulunduğunu açıklamışlardır.
*Tevrat' ta Ezra adıyla geçen ve Tevrat' ı derleyen kişi olarak bilinen "Üzeyr Aleyhisselam" ında, Kıyamet zamanı yer altından bir hayvanın çıkacağını ve İnsanlarla konuşacağını anlattığı rivayet edilmektedir. Yani Kıyamet zamanı yerden "canlı hayvan" çıkacağı inancı ve beklentisi Musevi Toplumunda da bulunmaktadır.
*Bugünkü Bilgilerimize göre, Dinsel Bilgilerde İnsanlığın sonu olarak tarif edilen KIYAMET ; aslında Dünya Mektebi'nin (26.000 yıllık Siklus devreleri sonunda) kapanırken, Dünya İnsanlarının uyandırılması, İnsani Bilinçlerin ayağa kaldırılması demektir. Ancak çok nadir olmakla birlikte 26.000 yıllık devrenin bitmesine rağmen, İnsanların uyanamaması, Gerçekleri idrak edememesi veya istenmeyen yönlere sapması halinde de, O neslin yok edilmesi için (Dinsel Bilgilerde anlatılan) Fiziksel Kıyametlerin de Dünyada yaşandığı bilinmektedir.

Ruhsal Bilgilerin açıkladığına göre ; Son 26.000 yıllık devrenin, son yüzyılı olan 1900 yılından itibaren Kozmik Enerjilerle uyandırılmaya başlanan İnsanlık gerekli "Kritik Kütle" bilinçlenmesini sağlamıştır. Dolayısıyle Dünyamızda kesinlikle "Fiziksel Kıyamet" yaşanmayacaktır. Dünyamız Fiziksel Kıyametle değil, İnsanların uykuda olan Bilinçlerinin, uyanmasıyla ayağa kalkacaktır. İnsani Bilinçlerin uyanmaya başladığı bu devre (Yani içinde bulundugumuz zaman) KIYAMET zamanıdır. Bilinçlenen Dünya İnsanları da, Dünya ile birlikte Boyut değiştirecektir. Dünyamız halen 3.cü Boyuttadır. Dünya ve İnsanlık 2300 yılında fiilen 4.cü Boyuta geçmiş olacaktır. Aslında bu süreç 2000 yılından itibaren başlamış olup arttırılmakta olan yüksek kozmik enerjilerle, Dünya ve İnsanlık kademe kademe 4.cü Boyuta taşınmaktadır.
*Akaşa Yayınlarından "GALAKTİK İNSAN" adlı Kitabın yazarı olan Sheldan Niddle, Merkezi SİRİUS' ta bulunan FEDERASYON isimli merkez'den aldığı 15.Ocak.2000 tarihli bildiride "Alice Harikalar Diyarında, isimli çocuk romanında anlatıldığı gibi Yer Kürenin içinde kat kat (Soğan Kabuğu gibi) realiteler-yaşamlar-medeniyetler olduğunu" açıklamaktadır.
15.Ocak.2000 tarihli FEDERASYON bildirisini okumak isterseniz tıklayınız.

*Bilgi Kitabı da ; Dünyanın içinde, Dünya ile iç içe yaşamakta olan AGARTHA medeniyetinin bulunduğu ve AGARTHA'da 4.cü Boyut Evriminin yaşanmakta olduğunu açıklamaktadır. Yine Bilgi Kitabı'nda, Dünya Okyanuslarının altında kurulmuş olan DRAGON isimli yüksek bir medeniyetin de mevcut olduğu bildirilmektedir. Ruhsal Bilgiler, halen 3.cü Boyuttan 4.cü Boyuta geçme sürecinde bulunan İnsanlığın, belli bir bilinç aşamasına geldikten sonra, AGARTHA medeniyetinin Dünya' ya resmen açılacağını bildirmekte, ayrıca Uzaydaki diğer yüksek bilinçli varlıklarında bu süreç içinde kendilerini açıkça Dünya İnsanlarına tanıtarak, temasa geçeceğini açıklamaktadır.
Bazı Ruhsal Kaynaklar, iç Dünya'da yer alan Agartha medeniyetinin yerini çizim olarak vermiştir. (Görmek için tıklayınız.)
*İşte Bizlerin şu anda göremediği, ancak iç içe yaşadığımız, bu Medeniyet Mensubları, Dünya İnsanlarının 4.cü Boyuta geçişi sürecinde onları karşılıyacak, kendilerini tanıtacak ve İnsanlara Bilgi aktaracaklardır. Kuran'ın Neml Suresinde bahsedilen DABBETÜL ARZ, yani Yerden çıkacak ve Hakikatleri anlatacak olan Canlı Varlıklar, Bu medeniyetlerin Mensubları olan Varlıklardır.
*Dünyanın 4.cü Boyuta geçişi şöyle olacaktır. Güneş'ten ve Kozmo'dan gelen Enerjileri, Düşünceleriyle, Bilgi ve Bilinçleriyle çekerek hücresel titreşimlerini Gerekli seviyeye yükselten İnsanlar kendilerini (Yine Dünya'da ama) farklı bir ortamda bulacaklardır. Burası 4.cü Boyuttur. Çeşitli Ruhsal kaynaklarda YÜKSELİŞ olarak anlatılan olay da budur. 4.cü Boyuta geçen İnsanlar 3.cü Boyutta kalan İnsanlar tarafından görülemeyecektir. Onlarla aynı yerde iç içe olmalarına rağmen, 3.cü Boyut İnsanları, 4.cü Boyuta geçen İnsanları kaybolmuş olarak algılayacaktır. YÜKSELİŞ İnsanın mevcut Bedeniyle birlikte 4.cü Boyuta geçmesidir. 3.cü Boyutta iken Çeşitli nedenlerle YÜKSELİŞ'e katılmayan veya katılamayan ancak Bilgi ve Bilinçlerini, Hücresel titreşimlerini 4.cü Boyut Frekansına ulaştırmış olan İnsanlar ise Ölümlerinden sonra ışınlanarak-anında 30 yaşındaki Bedenleriyle 4.cü Boyuta alınacaklardır.

2300 yılına gelindiğinde ise 4.cü Boyut tamamen Dünya üzerine açılacak ve yerleşecek, Dünya üzerinde 3.cü Boyut Bilincinde hiç bir İnsan kalmayacaktır. 4.cü Boyut Bilincine ulaşamayan, İnsani Bilinçler, Evrimleri için, 3.cü Boyutun yaşandığı, diğer gezegenlere transfer edileceklerdir. 4.cü Boyutta Ömürler çok uzundur (800 sene) ama, fiziksel görünüm hep 30 yaş civarındadır. Doğum ortadan kalkacaktır. Tüm işleri hep robotlar görecek, İnsanlar Uzay çalışmaları, uzay seyahatleri ve araştırmaları, yapacak, Yepyeni İlim, Bilim, Sanat, Biyoloji vs. dallarında araştırmalar yaparak çalışacaklardır. Herkesin bütün ihtiyaçları Devlet tarafından karşılanacak, Kötülük, Savaş, Açlık, Korku, Baskı, Sindirme, Öldürme v.s. gibi negatif olaylar Dünyada olmayacaktır. Sınırlar ortadan kalkacak,Tüm milletlerden oluşan, Tek bir Dünya Devleti olacaktır. Dünya Devleti, Samanyolu Galaksisinde bulunan FEDERASYON'a üye olacaktır.
*SONUÇ ; Her Bilgi Allah'ın Bilgisidir. Bütün Dinsel-Ruhsal ve İlmi Bilgiler arasında Gerçekleri ve Kaynağın Tekliğini gösteren inanılmaz bağlar vardir. Bütün Bilgilerde "Gerçekler ve Doğrular" mevcuttur. Yanılan-Yanlış yapan (Mevcut Bilgi ve Bilinç seviyesinden dolayı) Bilgiyi yorumluyan İnsanın kendisidir. DABBETÜL ARZ, Kıyamet Zamanında yani Bilinçlenerek 4.cü Boyuta geçen İnsanlara, 4.cü Boyutu tanıtacak ve Gerçekleri anlatacak olan, halen Dünyanın içsel katmanlarında yaşamakta olan 4.cü Boyut Varlıklarıdır. 3.cü Boyut İnsanlarına bu gerçek asırlar önce aktarılmış olmasına rağmen İnsanlar yetersiz Bilgilerinde dolayı DABBETÜL ARZ'ı yanlış anlamışlardır. DABBETÜL ARZ, 3.cü Boyut varlıklarına 4.cü Boyut Varlıklarını anlatan bir Şifre Kelimedir...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Jhelibon.EbYa_{Y}

avatar

Mesaj Sayısı : 222
Yaş : 25
Lakabın? : Ebbr,EbYa,Şekkr,Jhelibon
Kayıt tarihi : 30/06/07

MesajKonu: Geri: Korkunç Gerçekler..   Salı Tem. 03, 2007 9:14 am

Ayh Allhm Ya Nası YHaPMışkii
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://stardium-s.getgoo.net
bebikom-yoshy

avatar

Mesaj Sayısı : 46
Yaş : 23
Lakabın? : 'Maşacı'LoVe'
Kayıt tarihi : 22/08/07

MesajKonu: Geri: Korkunç Gerçekler..   C.tesi Ağus. 25, 2007 9:25 am

eft..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Korkunç Gerçekler..
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?
» carmeni ölümsüzleştiren çingene kızı gerçek kişimiydi ?(alıntıdır)
» Bölüm:190 Gerçek ortaya çıktı,seiyanın geçmişi....
» Erenin Gerçek Adı
» Kant' ın felsefesi

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
*| \Hepsi.Manyaq-s\ |* :: KORKU Seli (18+)-
Buraya geçin: